Awards List
7th Annual
Race For Developmental Disabilities
Results by TSR Timing Group - TSRTiming.com
Septembr 7, 2018 - 9:00 AM | South Point, OH
Weather: 70' & Overcast
********** AWARDS LIST **************
FEMALE Age Group 1 - 12
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 59 Bindi Staley F 11 55:08.1 17:45
2 60 Ellie Stewart F 11 55:08.9 17:46
MALE Age Group 1 - 12
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 47 Zane Fennimore M 12 48:37.3 15:39
2 56 Payton Justice M 11 53:05.6 17:06
3 57 Gavin Tomblin M 11 53:18.7 17:10
MALE Age Group 13 - 19
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 4 Nakyan Turner M 15 22:18.2 7:11
2 68 Lucas Morgan M 18 1:06:21.0 21:22
FEMALE Age Group 20 - 29
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 11 Kala Escobedo F 27 24:13.6 7:48
2 25 Rachel Wynck F 27 32:07.3 10:21
3 28 Brittany Watts F 26 32:31.5 10:29
MALE Age Group 20 - 29
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 1 Craig Lands M 20 20:43.4 6:41
2 3 Charles May M 21 21:39.0 6:59
3 6 Michael Lien M 23 22:31.4 7:15
FEMALE Age Group 30 - 39
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 33 Tiffany Williams F 31 35:31.3 11:26
2 35 Kayla Meade F 30 36:50.3 11:52
3 48 Tammy Fennimore-Tay F 35 48:45.1 15:42
MALE Age Group 30 - 39
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 10 Eli Dalton M 35 23:59.5 7:44
2 13 Jameson McKnight M 33 26:22.2 8:30
3 15 Joshua Hunt M 34 26:51.1 8:39
FEMALE Age Group 40 - 49
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 18 Marie Hoover F 49 27:03.6 8:43
2 23 Melissa Stewart F 45 31:14.6 10:04
3 27 Sandy Landers F 47 32:31.1 10:28
MALE Age Group 40 - 49
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 7 Matt Parcell M 41 23:11.4 7:28
2 8 Brian Jackson M 43 23:31.6 7:35
3 12 Tom Reinsel M 48 25:35.1 8:15
FEMALE Age Group 50 - 59
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 40 Teresa Hamilton F 56 42:24.7 13:40
2 41 Kim Boyles F 53 46:54.1 15:06
3 45 Andrea Caldwell F 52 48:05.8 15:29
MALE Age Group 50 - 59
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 2 Les Boggs M 56 21:21.8 6:53
2 5 Greg Lands M 53 22:21.6 7:12
3 14 Kevin Miller M 50 26:40.5 8:36
FEMALE Age Group 60 - 69
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 49 Virginia Webb F 68 49:02.8 15:48
2 63 Sue Vanderhoof F 63 56:57.5 18:20
MALE Age Group 60 - 69
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 17 Jim Matney M 62 26:57.2 8:41
2 19 Don Caper M 63 28:45.3 9:16
3 24 Michael Thompson M 65 31:41.0 10:12
FEMALE Age Group 70 - 98
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 50 Wilma Fogelsong F 73 49:03.4 15:48
MALE Age Group 70 - 98
Place O'All Name S Age Time Pace
===== ===== =================== = === ========= =====
1 26 Greg Ervin M 70 32:10.1 10:22