West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

West Union High School - West Union, OH | September 20, 2022

Finishers

35 Total
11 Male
24 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

Place Name Time Pace
1 Ryan Parker
Manchester
6:14.7 3:55
2 Easton Raines
North Adams
6:25.4 4:01
3 Braxton Hesler
North Adams
6:54.2 4:19
4 Ethan Caldwell
West Union
7:28.5 4:41
5 Bryce Phelps
North Adams
7:28.7 4:41

Overall Female Winners

West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

Place Name Time Pace
1 Madelyn Easter
Manchester
6:41.5 4:11
2 Trinity Bosko
North Adams
6:51.3 4:18
3 Paisley Grooms
Manchester
7:10.7 4:30
4 Alaina Cracraft
Manchester
7:38.4 4:47
5 Sophia Barlow
North Adams
7:40.7 4:48

ALL RESULTS

West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

Place Name Time Pace
1 Ryan Parker
Manchester
6:14.7 3:55
2 Easton Raines
North Adams
6:25.4 4:01
3 Madelyn Easter
Manchester
6:41.5 4:11
4 Trinity Bosko
North Adams
6:51.3 4:18
5 Braxton Hesler
North Adams
6:54.2 4:19
6 Paisley Grooms
Manchester
7:10.7 4:30
7 Ethan Caldwell
West Union
7:28.5 4:41
8 Bryce Phelps
North Adams
7:28.7 4:41
9 Micah Charity
West Union
7:32.4 4:43
10 Alaina Cracraft
Manchester
7:38.4 4:47
11 Sophia Barlow
North Adams
7:40.7 4:48
12 Gemma Wilson
Peebles MS
7:47.3 4:53
13 Cali Myrick
Manchester
7:49.9 4:54
14 Tabitha Armstrong
West Union
7:50.8 4:55
15 Tyler Vaughn
Manchester
7:52.3 4:56
16 Brynlee Willett
North Adams
8:04.8 5:03
17 Savanna Riley
West Union
8:10.7 5:07
18 Kennedy Doyle
Manchester
8:21.7 5:14
19 Marjorie Insko
Manchester
8:42.3 5:27
20 Anniston Friend
Manchester
9:08.5 5:43
21 Aubree Stapleton
North Adams
9:23.0 5:52
22 Sophia Hall
West Union
9:36.9 6:01
23 Addison Davis
Manchester
9:41.1 6:04
24 Reagann McAdams
North Adams
9:41.8 6:04
25 Aubree Hoop
West Union
9:45.2 6:06
26 Boone Carman
Manchester
9:58.8 6:15
27 Esmee Grooms
North Adams
10:00.8 6:16
28 Piper Allen
Peebles MS
10:01.3 6:16
29 Camden Howard
North Adams
10:24.8 6:31
30 Phillip Lejzerowicz
Manchester
11:01.9 6:54
31 Wyatt Jarvis
Manchester
11:18.0 7:04
32 Ella Sietz
West Union
12:01.8 7:32
33 Emma Sietz
West Union
12:12.2 7:38
34 Payton Grooms
West Union
12:56.8 8:06
35 Eden Sietz
West Union
13:40.4 8:33

MALE RESULTS

West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

Place Name Time Pace
1 Ryan Parker
Manchester
6:14.7 3:55
2 Easton Raines
North Adams
6:25.4 4:01
3 Braxton Hesler
North Adams
6:54.2 4:19
4 Ethan Caldwell
West Union
7:28.5 4:41
5 Bryce Phelps
North Adams
7:28.7 4:41
6 Micah Charity
West Union
7:32.4 4:43
7 Tyler Vaughn
Manchester
7:52.3 4:56
8 Boone Carman
Manchester
9:58.8 6:15
9 Camden Howard
North Adams
10:24.8 6:31
10 Phillip Lejzerowicz
Manchester
11:01.9 6:54
11 Wyatt Jarvis
Manchester
11:18.0 7:04

FEMALE RESULTS

West Union XC Inv - Elementary Race (5th and 6th Grade)

Place Name Time Pace
1 Madelyn Easter
Manchester
6:41.5 4:11
2 Trinity Bosko
North Adams
6:51.3 4:18
3 Paisley Grooms
Manchester
7:10.7 4:30
4 Alaina Cracraft
Manchester
7:38.4 4:47
5 Sophia Barlow
North Adams
7:40.7 4:48
6 Gemma Wilson
Peebles MS
7:47.3 4:53
7 Cali Myrick
Manchester
7:49.9 4:54
8 Tabitha Armstrong
West Union
7:50.8 4:55
9 Brynlee Willett
North Adams
8:04.8 5:03
10 Savanna Riley
West Union
8:10.7 5:07
11 Kennedy Doyle
Manchester
8:21.7 5:14
12 Marjorie Insko
Manchester
8:42.3 5:27
13 Anniston Friend
Manchester
9:08.5 5:43
14 Aubree Stapleton
North Adams
9:23.0 5:52
15 Sophia Hall
West Union
9:36.9 6:01
16 Addison Davis
Manchester
9:41.1 6:04
17 Reagann McAdams
North Adams
9:41.8 6:04
18 Aubree Hoop
West Union
9:45.2 6:06
19 Esmee Grooms
North Adams
10:00.8 6:16
20 Piper Allen
Peebles MS
10:01.3 6:16
21 Ella Sietz
West Union
12:01.8 7:32
22 Emma Sietz
West Union
12:12.2 7:38
23 Payton Grooms
West Union
12:56.8 8:06
24 Eden Sietz
West Union
13:40.4 8:33

SPONSORS