SOC Cross Country Conference Meet - Jr. High Boys

Bristol Park - Waverly, OH | October 15, 2022

Finishers

55 Total
55 Male
0 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

SOC Cross Country Conference Meet - Jr. High Boys

Place Name Time Pace
1 Cole Bennett
South Webster
11:36.4 6:14
2 Brayden Barnard
South Webster
11:44.4 6:18
3 Liam Osborne
South Webster
12:15.4 6:35
4 Ean Conn
Wheelersburg
12:22.9 6:39
5 Chase McGlone
South Webster
12:24.0 6:40

Overall Female Winners

ALL RESULTS

SOC Cross Country Conference Meet - Jr. High Boys

Place Name Time Pace
1 Cole Bennett
South Webster
11:36.4 6:14
2 Brayden Barnard
South Webster
11:44.4 6:18
3 Liam Osborne
South Webster
12:15.4 6:35
4 Ean Conn
Wheelersburg
12:22.9 6:39
5 Chase McGlone
South Webster
12:24.0 6:40
6 Cole Belford
South Webster
12:31.3 6:44
7 Grant Kallner
Wheelersburg
12:39.3 6:48
8 Ivan Ealey
Northwest
12:42.9 6:50
9 Kyle Jude
Waverly
12:44.2 6:50
10 Josh Ferguson
Wheelersburg
12:46.3 6:52
11 Gradee Holland
Symmes Valley
12:47.3 6:52
12 William McKinny
Valley
12:48.3 6:53
13 Dawson Cody
Bea. Eastern
12:50.0 6:54
14 Evan Rider
Clay
12:50.4 6:54
15 Blake Wamsley
Northwest
12:59.0 6:58
16 Brady McCarty
Symmes Valley
13:06.9 7:03
17 Ethan Mullins
Wheelersburg
13:23.7 7:12
18 Storm Jennings
Bea. Eastern
13:25.7 7:13
19 Mason Warner
Wheelersburg
13:30.6 7:15
20 Jacob Lyons
Oak Hill
13:37.5 7:19
21 Landen Durham
Bea. Eastern
13:39.0 7:20
22 Luke Sarver
Wheelersburg
13:46.9 7:24
23 Aidan Burchett
Valley
13:50.6 7:26
24 Slade McGraw
Waverly
13:52.8 7:27
25 Haydon Holbrook
Symmes Valley
13:56.9 7:29
26 Billy Cantrell
Northwest
14:01.7 7:32
27 Evan Hines
Bea. Eastern
14:02.5 7:32
28 Gavin Cooper
Northwest
14:07.9 7:35
29 Aiden Cox
Oak Hill
14:17.6 7:41
30 Bryson Prince
Symmes Valley
14:25.3 7:45
31 Ty Wilson
Valley
14:36.4 7:51
32 Drake Bundy
Wheelersburg
14:40.1 7:53
33 Parker Wamsley
Northwest
14:40.2 7:53
34 Ty Irwin
Oak Hill
14:47.0 7:56
35 Braydon Mills
Symmes Valley
14:58.3 8:02
36 Chase Kingrey
Northwest
15:32.1 8:20
37 Gabe Schneider
Oak Hill
15:35.8 8:22
38 Jaxon Gates
Symmes Valley
15:42.6 8:26
39 London Sinclair
Clay
15:56.5 8:34
40 Wyatt Tredway
Symmes Valley
16:02.4 8:37
41 Aiden Spencer
South Webster
16:22.8 8:48
42 Myles Deatley
Valley
16:23.8 8:48
43 Aiden Lykins
Bea. Eastern
16:34.9 8:54
44 Hunter Gilliland
Oak Hill
16:38.6 8:56
45 Isaac Gilliland
Oak Hill
16:46.5 9:00
46 Gabe Walker
Valley
16:51.4 9:03
47 Von Smittle
Oak Hill
16:51.8 9:03
48 Ethan Ferguson
Northwest
17:11.5 9:14
49 Colt Lambert
Symmes Valley
17:22.8 9:20
50 Eli Bailey
Wheelersburg
17:35.5 9:27
51 Landon Steward
Wheelersburg
17:45.9 9:32
52 Xander Thurman
Western
19:00.9 10:12
53 Dalton Shepherd
Clay
19:32.5 10:29
54 Cooper Baumgardner
Symmes Valley
20:49.1 11:11
55 Austin Ward
Waverly
28:21.5 15:13

MALE RESULTS

SOC Cross Country Conference Meet - Jr. High Boys

Place Name Time Pace
1 Cole Bennett
South Webster
11:36.4 6:14
2 Brayden Barnard
South Webster
11:44.4 6:18
3 Liam Osborne
South Webster
12:15.4 6:35
4 Ean Conn
Wheelersburg
12:22.9 6:39
5 Chase McGlone
South Webster
12:24.0 6:40
6 Cole Belford
South Webster
12:31.3 6:44
7 Grant Kallner
Wheelersburg
12:39.3 6:48
8 Ivan Ealey
Northwest
12:42.9 6:50
9 Kyle Jude
Waverly
12:44.2 6:50
10 Josh Ferguson
Wheelersburg
12:46.3 6:52
11 Gradee Holland
Symmes Valley
12:47.3 6:52
12 William McKinny
Valley
12:48.3 6:53
13 Dawson Cody
Bea. Eastern
12:50.0 6:54
14 Evan Rider
Clay
12:50.4 6:54
15 Blake Wamsley
Northwest
12:59.0 6:58
16 Brady McCarty
Symmes Valley
13:06.9 7:03
17 Ethan Mullins
Wheelersburg
13:23.7 7:12
18 Storm Jennings
Bea. Eastern
13:25.7 7:13
19 Mason Warner
Wheelersburg
13:30.6 7:15
20 Jacob Lyons
Oak Hill
13:37.5 7:19
21 Landen Durham
Bea. Eastern
13:39.0 7:20
22 Luke Sarver
Wheelersburg
13:46.9 7:24
23 Aidan Burchett
Valley
13:50.6 7:26
24 Slade McGraw
Waverly
13:52.8 7:27
25 Haydon Holbrook
Symmes Valley
13:56.9 7:29
26 Billy Cantrell
Northwest
14:01.7 7:32
27 Evan Hines
Bea. Eastern
14:02.5 7:32
28 Gavin Cooper
Northwest
14:07.9 7:35
29 Aiden Cox
Oak Hill
14:17.6 7:41
30 Bryson Prince
Symmes Valley
14:25.3 7:45
31 Ty Wilson
Valley
14:36.4 7:51
32 Drake Bundy
Wheelersburg
14:40.1 7:53
33 Parker Wamsley
Northwest
14:40.2 7:53
34 Ty Irwin
Oak Hill
14:47.0 7:56
35 Braydon Mills
Symmes Valley
14:58.3 8:02
36 Chase Kingrey
Northwest
15:32.1 8:20
37 Gabe Schneider
Oak Hill
15:35.8 8:22
38 Jaxon Gates
Symmes Valley
15:42.6 8:26
39 London Sinclair
Clay
15:56.5 8:34
40 Wyatt Tredway
Symmes Valley
16:02.4 8:37
41 Aiden Spencer
South Webster
16:22.8 8:48
42 Myles Deatley
Valley
16:23.8 8:48
43 Aiden Lykins
Bea. Eastern
16:34.9 8:54
44 Hunter Gilliland
Oak Hill
16:38.6 8:56
45 Isaac Gilliland
Oak Hill
16:46.5 9:00
46 Gabe Walker
Valley
16:51.4 9:03
47 Von Smittle
Oak Hill
16:51.8 9:03
48 Ethan Ferguson
Northwest
17:11.5 9:14
49 Colt Lambert
Symmes Valley
17:22.8 9:20
50 Eli Bailey
Wheelersburg
17:35.5 9:27
51 Landon Steward
Wheelersburg
17:45.9 9:32
52 Xander Thurman
Western
19:00.9 10:12
53 Dalton Shepherd
Clay
19:32.5 10:29
54 Cooper Baumgardner
Symmes Valley
20:49.1 11:11
55 Austin Ward
Waverly
28:21.5 15:13

FEMALE RESULTS

SPONSORS