OUTRUN TYPE1

- Jackson, OH | April 8, 2017

Finishers

36 Total
17 Male
19 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1 Garrett Keefer 21:56.8 7:04
2 James Knight 22:40.7 7:18
3 Jace Perdue 23:18.6 7:31
4 Stephen Richards 23:27.0 7:33
5 Dj Lambert 25:58.7 8:22

Overall Female Winners

Place Name Time Pace
1 Mallory Spengler 26:06.0 8:25
2 Susan Auria 27:09.7 8:45
3 Jacqueline Bragg 30:00.0 9:40
4 Teresa Knight 33:16.2 10:43
5 Tara Richards 35:44.5 11:31

ALL RESULTS

Place Name Time Pace
1 Garrett Keefer 21:56.8 7:04
2 James Knight 22:40.7 7:18
3 Jace Perdue 23:18.6 7:31
4 Stephen Richards 23:27.0 7:33
5 Dj Lambert 25:58.7 8:22
6 Mallory Spengler 26:06.0 8:25
7 Neil Coellens 26:33.2 8:33
8 Greg Errin 26:45.0 8:37
9 Susan Auria 27:09.7 8:45
10 Jacqueline Bragg 30:00.0 9:40
11 Travis Stevens 31:12.8 10:03
12 Teresa Knight 33:16.2 10:43
13 Tara Richards 35:44.5 11:31
14 Zada Vanbibber 37:33.0 12:06
15 Morgan Bibber 43:21.3 13:58
16 Haden Dixon 44:02.6 14:11
17 Joshua Boggs 44:06.6 14:12
18 Kathren Abell 45:10.1 14:33
19 Dakota Speakerman 45:10.7 14:33
20 Bryc Jarvis 47:19.2 15:14
21 Patrick Ball 48:37.0 15:39
22 Josie Ball 48:37.9 15:40
23 Nicholas Penwell 50:18.0 16:12
24 Lauren Penwell 50:19.0 16:12
25 Olivia Rogers 53:49.1 17:20
26 Jana Rogers 57:00.0 18:21
27 Mary Burgett 59:23.5 19:07
28 Chloie Burgett 59:24.0 19:08
29 Amy Meredith 01:16.0 19:44
30 Kendra Stevens 01:16.2 19:44
31 Palah Hitteral 03:20.6 20:24
32 Autum Ring 03:20.9 20:24
33 Nancy Davison 06:00.0 21:15
34 Larry Davison 06:00.6 21:15
35 Frank Davison 06:01.6 21:16
36 Doris Davison 06:02.0 21:16

MALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Garrett Keefer 21:56.8 7:04
2 James Knight 22:40.7 7:18
3 Jace Perdue 23:18.6 7:31
4 Stephen Richards 23:27.0 7:33
5 Dj Lambert 25:58.7 8:22
6 Neil Coellens 26:33.2 8:33
7 Greg Errin 26:45.0 8:37
8 Travis Stevens 31:12.8 10:03
9 Morgan Bibber 43:21.3 13:58
10 Haden Dixon 44:02.6 14:11
11 Joshua Boggs 44:06.6 14:12
12 Dakota Speakerman 45:10.7 14:33
13 Bryc Jarvis 47:19.2 15:14
14 Patrick Ball 48:37.0 15:39
15 Nicholas Penwell 50:18.0 16:12
16 Larry Davison 06:00.6 21:15
17 Frank Davison 06:01.6 21:16

FEMALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Mallory Spengler 26:06.0 8:25
2 Susan Auria 27:09.7 8:45
3 Jacqueline Bragg 30:00.0 9:40
4 Teresa Knight 33:16.2 10:43
5 Tara Richards 35:44.5 11:31
6 Zada Vanbibber 37:33.0 12:06
7 Kathren Abell 45:10.1 14:33
8 Josie Ball 48:37.9 15:40
9 Lauren Penwell 50:19.0 16:12
10 Olivia Rogers 53:49.1 17:20
11 Jana Rogers 57:00.0 18:21
12 Mary Burgett 59:23.5 19:07
13 Chloie Burgett 59:24.0 19:08
14 Amy Meredith 01:16.0 19:44
15 Kendra Stevens 01:16.2 19:44
16 Palah Hitteral 03:20.6 20:24
17 Autum Ring 03:20.9 20:24
18 Nancy Davison 06:00.0 21:15
19 Doris Davison 06:02.0 21:16

SPONSORS