2017 AMB Foxtrot

University of Rio Grande - Rio Grande, OH | October 14, 2017

Finishers

32 Total
17 Male
15 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1 Isaac Stephens 20:17.8 6:32
2 Rob Ervin 20:54.5 6:44
3 Jason Holzapfel 22:34.2 7:16
4 Johnny Clay 24:26.5 7:53
5 Philip Luckeydoo 25:25.1 8:11

Overall Female Winners

Place Name Time Pace
1 Laura Miller 29:56.7 9:39
2 Becky Lewis 31:02.6 10:00
3 Christina Clay 32:15.9 10:24
4 Cindy Pennock-Hanish 33:57.7 10:56
5 Debra Sullian 34:40.6 11:10

ALL RESULTS

Place Name Time Pace
1 Isaac Stephens 20:17.8 6:32
2 Rob Ervin 20:54.5 6:44
3 Jason Holzapfel 22:34.2 7:16
4 Johnny Clay 24:26.5 7:53
5 Philip Luckeydoo 25:25.1 8:11
6 Matt Fisher 29:16.9 9:26
7 Laura Miller 29:56.7 9:39
8 Todd Richards 30:02.2 9:41
9 Greg Ervin 30:09.7 9:43
10 Becky Lewis 31:02.6 10:00
11 Christina Clay 32:15.9 10:24
12 Andrew Perko 33:28.6 10:47
13 Johnny Nuce 33:50.4 10:54
14 Cindy Pennock-Hanish 33:57.7 10:56
15 Debra Sullian 34:40.6 11:10
16 Erika Fortan 35:49.7 11:32
17 Ginger Mathews 38:16.0 12:19
18 Haley Richards 38:50.8 12:31
19 Alvin Ginier 46:51.5 15:05
20 Johnny Donegan 46:51.7 15:05
21 Genevieve Ginier 47:03.9 15:09
22 Mindi Rorick 47:20.1 15:15
23 Danny Bapst 50:07.5 16:09
24 Kevin Skaggs 51:47.3 16:41
25 Melanie Richards 52:51.8 17:01
26 Brad Dickson 54:28.5 17:33
27 Marcia Hill 55:04.7 17:44
28 Marcey Bird 55:05.8 17:45
29 Chandler Brining 55:57.9 18:01
30 Shannon Ginier 59:34.5 19:11
31 Shannan Huffman 59:36.6 19:12
32 John Donegan 59:37.0 19:12

MALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Isaac Stephens 20:17.8 6:32
2 Rob Ervin 20:54.5 6:44
3 Jason Holzapfel 22:34.2 7:16
4 Johnny Clay 24:26.5 7:53
5 Philip Luckeydoo 25:25.1 8:11
6 Matt Fisher 29:16.9 9:26
7 Todd Richards 30:02.2 9:41
8 Greg Ervin 30:09.7 9:43
9 Andrew Perko 33:28.6 10:47
10 Johnny Nuce 33:50.4 10:54
11 Alvin Ginier 46:51.5 15:05
12 Johnny Donegan 46:51.7 15:05
13 Danny Bapst 50:07.5 16:09
14 Kevin Skaggs 51:47.3 16:41
15 Brad Dickson 54:28.5 17:33
16 Chandler Brining 55:57.9 18:01
17 John Donegan 59:37.0 19:12

FEMALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Laura Miller 29:56.7 9:39
2 Becky Lewis 31:02.6 10:00
3 Christina Clay 32:15.9 10:24
4 Cindy Pennock-Hanish 33:57.7 10:56
5 Debra Sullian 34:40.6 11:10
6 Erika Fortan 35:49.7 11:32
7 Ginger Mathews 38:16.0 12:19
8 Haley Richards 38:50.8 12:31
9 Genevieve Ginier 47:03.9 15:09
10 Mindi Rorick 47:20.1 15:15
11 Melanie Richards 52:51.8 17:01
12 Marcia Hill 55:04.7 17:44
13 Marcey Bird 55:05.8 17:45
14 Shannon Ginier 59:34.5 19:11
15 Shannan Huffman 59:36.6 19:12

SPONSORS