Run For Your Life

Downtown Wheeling Heritage Port - Wheeling, WV | October 19, 2019

Finishers

35 Total
16 Male
19 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1 Andrew Heath 20:46.9 6:42
2 John Perry 20:48.6 6:42
3 Kurt Benedict 24:32.0 7:54
4 Jacob Manning 24:50.1 8:00
5 Matthew Turak 25:30.0 8:13

Overall Female Winners

Place Name Time Pace
1 Amber Crowe 24:00.9 7:44
2 Shanna Gardner 24:10.2 7:47
3 Betsy Delk 25:41.1 8:17
4 Melanie Norris 29:25.2 9:29
5 Angie McClure 30:02.1 9:41

ALL RESULTS

Place Name Time Pace
1 Andrew Heath 20:46.9 6:42
2 John Perry 20:48.6 6:42
3 Amber Crowe 24:00.9 7:44
4 Shanna Gardner 24:10.2 7:47
5 Kurt Benedict 24:32.0 7:54
6 Jacob Manning 24:50.1 8:00
7 Matthew Turak 25:30.0 8:13
8 Betsy Delk 25:41.1 8:17
9 John Devlin 26:33.6 8:33
10 Everett Poole 27:12.2 8:46
11 Melanie Norris 29:25.2 9:29
12 Angie McClure 30:02.1 9:41
13 Shawn Turak 30:24.4 9:48
14 Avamarie Norris 30:24.4 9:48
15 Allan Olexa 31:00.1 9:59
16 Susan Harrison 31:23.7 10:07
17 John Looney 31:44.7 10:14
18 Luanne McCullough 31:45.9 10:14
19 Robin Dunbar 32:19.8 10:25
20 Beth Dalessandro 34:35.8 11:09
21 Thomas Turak 37:57.7 12:14
22 Mel Obrien 38:30.0 12:24
23 Owen Obrien 38:30.1 12:24
24 Phillips McCluskey 39:32.2 12:44
25 Nathan Rice 42:06.8 13:34
26 Sonja Grant 45:48.7 14:45
27 Lori Kinney 47:28.2 15:17
28 Abigail Kinney 47:28.3 15:17
29 Lynn Estep 48:03.7 15:29
30 Mike Prascik 48:03.8 15:29
31 Danielle Barta 49:26.9 15:55
32 Daylina Miller 49:27.4 15:56
33 Chris Turak 51:49.2 16:41
34 Lea Ridenhour 51:49.6 16:41
35 Kathleen McDermott 52:28.8 16:54

MALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Andrew Heath 20:46.9 6:42
2 John Perry 20:48.6 6:42
3 Kurt Benedict 24:32.0 7:54
4 Jacob Manning 24:50.1 8:00
5 Matthew Turak 25:30.0 8:13
6 John Devlin 26:33.6 8:33
7 Everett Poole 27:12.2 8:46
8 Allan Olexa 31:00.1 9:59
9 John Looney 31:44.7 10:14
10 Thomas Turak 37:57.7 12:14
11 Mel Obrien 38:30.0 12:24
12 Owen Obrien 38:30.1 12:24
13 Phillips McCluskey 39:32.2 12:44
14 Nathan Rice 42:06.8 13:34
15 Mike Prascik 48:03.8 15:29
16 Chris Turak 51:49.2 16:41

FEMALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Amber Crowe 24:00.9 7:44
2 Shanna Gardner 24:10.2 7:47
3 Betsy Delk 25:41.1 8:17
4 Melanie Norris 29:25.2 9:29
5 Angie McClure 30:02.1 9:41
6 Shawn Turak 30:24.4 9:48
7 Avamarie Norris 30:24.4 9:48
8 Susan Harrison 31:23.7 10:07
9 Luanne McCullough 31:45.9 10:14
10 Robin Dunbar 32:19.8 10:25
11 Beth Dalessandro 34:35.8 11:09
12 Sonja Grant 45:48.7 14:45
13 Lori Kinney 47:28.2 15:17
14 Abigail Kinney 47:28.3 15:17
15 Lynn Estep 48:03.7 15:29
16 Danielle Barta 49:26.9 15:55
17 Daylina Miller 49:27.4 15:56
18 Lea Ridenhour 51:49.6 16:41
19 Kathleen McDermott 52:28.8 16:54

SPONSORS