Capital Raising the Bar XC Inv - HS Boys

Charleston, WV | December 31, 1969

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 133

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 133

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Jonathan Sandy17:26.45:37
2.Samual Thomas17:28.35:38
3.Logan Kerby17:41.55:42
4.Jacob Burakis17:45.15:43
5.Hayden Harrison17:45.25:43

Overall Results List

Place Name Grade

Gender

Time Pace
1Jonathan Sandy
George Washington
12M

17:26.4

5:37

2Samual Thomas
Capital
11M

17:28.3

5:38

3Logan Kerby
Wirt County
12M

17:41.5

5:42

4Jacob Burakis
George Washington
9M

17:45.1

5:43

5Hayden Harrison
Buffalo
12M

17:45.2

5:43

6Nicholaus Kennedy
Riverside
12M

17:45.9

5:44

7Dalton Fisher
Ripley
10M

18:02.6

5:49

8Nikoles Mulligan
Scott
10M

18:20.9

5:55

9Bryce Jarrell
Ravenswood
9M

18:21.8

5:55

10Cecil Dean
Riverside
12M

18:24.5

5:56

11Jackson Reed
Nicholas County
11M

18:29.0

5:57

12Blake Jarrell
Ravenswood
9M

18:33.2

5:59

13Devin Rich
Buffalo
12M

18:39.3

6:01

14Caleb Shirey
Roane County
12M

18:44.7

6:02

15Cody Kelley
Nicholas County
12M

18:47.4

6:03

16Matthew Hopkins
George Washington
11M

18:49.4

6:04

17Kyle Stutler
Roane County
11M

18:55.9

6:06

18Greg Hart
Charleston Catholic
12M

19:00.2

6:07

19Thomas Hart
Charleston Catholic
12M

19:00.4

6:08

20Brady Ohrn
Wirt County
12M

19:08.5

6:10

21Mathew Martin
Riverside
10M

19:13.0

6:12

22Nathan Wheeler
Riverside
10M

19:14.8

6:12

23Trevor Armes
Clay County
11M

19:14.9

6:12

24Wyatt Graves
Capital
9M

19:27.0

6:16

25Joe Yeager
Nicholas County
12M

19:30.9

6:17

26Ondrej Deimling
Roane County
11M

19:35.2

6:19

27Hakeem Boukhemis
George Washington
10M

19:43.1

6:21

28Bradley Yost
Ripley
10M

19:47.3

6:23

29Trevor Kessell
Ripley
11M

19:48.9

6:23

30Drew Swisher
Ripley
10M

19:51.8

6:24

31Austin McGinnis
Roane County
10M

19:54.0

6:25

32Juvenal Perez
Nicholas County
11M

20:03.8

6:28

33Chris Murray
Ravenswood
10M

20:05.6

6:29

34Mason Adkins
Wayne
12M

20:06.2

6:29

35Nate Miller
Ripley
11M

20:08.7

6:30

36Caleb White
Gilmer County
11M

20:11.1

6:30

37Jason Wilder
George Washington
10M

20:19.9

6:33

38Isaac Sergeon
Nicholas County
10M

20:23.8

6:34

39Zac Goddard
Buffalo
10M

20:27.9

6:36

40Colby Marks
Ravenswood
11M

20:33.4

6:37

41Peyton Barton
Nitro
12M

20:33.7

6:38

42Eli Stump
Calhoun
10M

20:37.7

6:39

43Ross Armstrong
Buffalo
10M

20:42.3

6:40

44Robert Daniels
Clay County
12M

20:43.5

6:41

45Ben Frederick
Calhoun
10M

20:51.4

6:43

46Ryan Lippard
Shady Spring
11M

20:52.2

6:44

47Breece Ferrell
Capital
12M

20:52.5

6:44

48Eli Fama
Shady Spring
9M

20:52.6

6:44

49Reuben Beasley
Charleston Catholic
10M

20:59.1

6:46

50Michael Elswick
Riverside
12M

21:01.2

6:46



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!