Spartan Invitational - HS Boys

Lewisburg, WV | December 31, 1969

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 81

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 81

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Ryan Vaught17:40.35:42
2.Jackson Reed17:47.95:44
3.Austin Hayes17:54.55:46
4.Chris Barbera18:14.35:53
5.Michael Franklin18:24.85:56

Overall Results List

Place Name Grade

Gender

Time Pace
1Ryan Vaught
Woodrow Wilson
10M

17:40.3

5:42

2Jackson Reed
Nicholas County
11M

17:47.9

5:44

3Austin Hayes
Webster County
12M

17:54.5

5:46

4Chris Barbera
Woodrow Wilson
9M

18:14.3

5:53

5Michael Franklin
Graham
11M

18:24.8

5:56

6Andrew Barbera
Woodrow Wilson
11M

18:28.5

5:57

7Daniel Baldwin
Pikeview
10M

18:43.4

6:02

8Cody Kelley
Nicholas County
12M

18:52.7

6:05

9Austin Holtzapel
Woodrow Wilson
9M

18:56.9

6:06

10Garrett Wright
Graham
10M

18:58.4

6:07

11Ben Cochran
Webster County
12M

19:02.2

6:08

12Juvenal Perez
Nicholas County
11M

19:03.7

6:09

13Joe Yeager
Nicholas County
12M

19:05.5

6:09

14Trevor Armes
Clay County
11M

19:20.3

6:14

15Zachary Webb
Oak Hill
10M

19:22.8

6:15

16Dawson Vincent
Oak Hill
11M

19:41.8

6:21

17Isaac Sergeon
Nicholas County
11M

19:49.9

6:23

18Carter Nay
Woodrow Wilson
9M

19:50.2

6:24

19Corey Bevins
Princeton
12M

19:53.8

6:25

20Justin Sexton
Greenbrier East
9M

19:56.5

6:26

21Colt Halstead
Pikeview
10M

19:59.5

6:27

22Dylan Brookman
Princeton
12M

20:08.9

6:30

23Jared Hamm
Princeton
11M

20:10.2

6:30

24Kevin Tate
Princeton
9M

20:14.5

6:31

25Justice Bowyer
Greenbrier East
12M

20:20.8

6:33

26Korbin Taylor
Shady Spring
9M

20:28.7

6:36

27Cody May
Richwood
9M

20:40.2

6:40

28Tyler Ray
Webster County
11M

20:46.8

6:42

29Ryan Lippard
Shady Spring
11M

20:57.4

6:45

30Kaleb Mills
Independence
9M

21:01.5

6:47

31Stephan Honaker
Woodrow Wilson
10M

21:06.5

6:48

32Quest Babcock
Webster County
10M

21:11.0

6:50

33Caleb Hanna
Richwood
10M

21:17.7

6:52

34Hunter Moore
Pikeview
9M

21:28.3

6:55

35Robert Daniels
Clay County
12M

21:32.5

6:56

36Grant Wright
Graham
9M

21:40.1

6:59

37Cullen Grose
Clay County
12M

21:46.4

7:01

38Jacob Mazzella
Richwood
9M

21:48.5

7:02

39Dalton Myers
Richwood
10M

21:50.8

7:02

40Broderick McDonald
Oak Hill
10M

22:01.4

7:06

41Chad Nay
Woodrow Wilson
10M

22:13.1

7:10

42Jarek Pino
Woodrow Wilson
10M

22:14.1

7:10

43Tyler Watson
Woodrow Wilson
12M

22:19.1

7:11

44Nathan Wood
Independence
10M

22:23.9

7:13

45Wes Carte
Nicholas County
12M

22:32.5

7:16

46Colby Kasee
Nicholas County
9M

22:33.7

7:16

47Mason Yarber
Nicholas County
12M

22:33.9

7:16

48Logan Aurednik
Oak Hill
10M

22:41.3

7:19

49Ike Hamrick
Webster County
11M

22:42.0

7:19

50Brandon Daniels
Clay County
9M

22:43.9

7:19



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!