Liberty Raleigh Invitational - MS Boys

Surveyor, WV | October 9, 2021

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 45

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 45

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Lucas Kennedy12:18.46:37
2.Braxton Morgan12:20.26:38
3.Jaxson Walker12:28.56:42
4.Brayden Hoosier12:32.86:44
5.Vance Lindley12:51.36:54

Overall Results List

Place Name Age

Gender

Time Pace
1Lucas Kennedy
Pineville Jr High,
8M

12:18.4

6:37

2Braxton Morgan
Pineville Jr High,
8M

12:20.2

6:38

3Jaxson Walker
Pineville Jr High,
7M

12:28.5

6:42

4Brayden Hoosier
Pineville Jr High,
8M

12:32.8

6:44

5Vance Lindley
Saint Frances De Sales,
7M

12:51.3

6:54

6Brayden Hamrick
Sherman Middle,
8M

12:57.7

6:58

7Isaiah Conley
Oak Hill Middle School,
7M

12:59.1

6:58

8August Vincent
Eastern Greenbrier Jr Hig,
7M

13:25.8

7:13

9Jacob Schwarz
Oak Hill Middle School,
7M

13:32.7

7:16

10Nathan Pack
Eastern Greenbrier Jr Hig,
8M

13:37.1

7:19

11Luke Adessa
Teays Valley Christian Ms,
6M

13:46.7

7:24

12Chace Jarvis
Sherman Middle,
6M

13:48.0

7:25

13Jeremiah Harvey
Independence Middle,
7M

13:58.5

7:30

14William Farrish
Park Jr High,
6M

14:10.6

7:37

15Maxton Lopez
Oak Hill Middle School,
8M

14:14.5

7:39

17Oliver Sills
Eastern Greenbrier Jr Hig,
8M

14:27.2

7:46

18Peyton Tolley
Oak Hill Middle School,
6M

14:29.5

7:47

19Hunter Whittaker
Independence Middle,
8M

14:35.6

7:50

20Connor Gray
Teays Valley Christian Ms,
6M

14:37.4

7:51

21Cameron Hamrick
Sherman Middle,
6M

14:52.9

7:59

22Isaac Tincher
Eastern Greenbrier Jr Hig,
7M

15:17.8

8:13

23Joel Troyer
Eastern Greenbrier Jr Hig,
7M

15:31.6

8:20

25Eli Newman
Trap Hill Middle,
6M

15:58.6

8:35

26Avery Skeens
Sherman Middle,
8M

16:00.1

8:35

27Cole Ward
Oak Hill Middle School,
6M

16:32.6

8:53

28Talon Cantley
Trap Hill Middle,
8M

16:47.2

9:01

29Preston Lanna
Saint Frances De Sales,
6M

16:50.1

9:02

30Gregory Guet
Eastern Greenbrier Jr Hig,
8M

16:50.1

9:02

31Michael Hess
Independence Middle,
6M

17:00.5

9:08

32David Steele
Independence Middle,
6M

17:01.2

9:08

33Braden Hood
Pineville Jr High,
7M

17:02.7

9:09

34Isaac Crews
Eastern Greenbrier Jr Hig,
7M

17:32.3

9:25

35Josh Willson
Saint Frances De Sales,
6M

18:17.2

9:49

36Peyton Peck
Pineville Jr High,
6M

18:30.1

9:56

37Caiden White
Sherman Middle,
7M

19:05.7

10:15

38Hayden Lusk
Road Branch Jr High,
6M

19:12.7

10:19

39Austin Snyder
Independence Middle,
6M

19:28.8

10:27

40Jax Cook
Pineville Jr High,
7M

20:09.7

10:49

41Samuel Cole
Oak Hill Middle School,
6M

20:48.6

11:10

42Elijah Pilkington
Trap Hill Middle,
6M

21:42.8

11:39

43Trentan Bailey
Pineville Jr High,
7M

23:01.9

12:22

44Bryce Lyons
Trap Hill Middle,
8M

23:26.1

12:35

45Joshua French
Trap Hill Middle,
8M

26:45.7

14:22

46Bronson Lusk
Road Branch Jr High,
6M

27:08.5

14:34

47Amir Sadat
Saint Frances De Sales,
6M

30:12.3

16:13



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!