Region III AAA - HS Boys

Beckley, WV | October 21, 2021

Search Race Results
First Name: Last Name: Bib.:
Summary

Number of Finishers: 56

Number of Female Finishers: 0

Number of Male Finishers: 56

Show All Results Show Awards List Results Inquiry

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1.Aiden Kneeland16:14.65:14
2.Christian Saffouri17:33.85:40
3.Chris Huffman17:45.95:44
4.Ryan Bazzle17:50.65:45
5.Austin Bias17:55.65:47

Overall Results List

Place Name Age

Gender

Time Pace
1Aiden Kneeland
Woodrow Wilson High,
9M

16:14.6

5:14

2Christian Saffouri
Woodrow Wilson High,
12M

17:33.8

5:40

3Chris Huffman
Woodrow Wilson High,
12M

17:45.9

5:44

4Ryan Bazzle
George Washington High,
11M

17:50.6

5:45

5Austin Bias
Oak Hill High,
11M

17:55.6

5:47

6Connor Cormack
Woodrow Wilson High,
12M

17:57.6

5:47

7Skylar Hudnall
Riverside High,
10M

18:01.1

5:48

8Josh Cormack
Woodrow Wilson High,
10M

18:16.8

5:53

9Robert Shirey
Woodrow Wilson High,
10M

18:20.5

5:55

10Zachary Neal
Princeton High,
9M

18:30.3

5:58

11Jonah Morgan
Woodrow Wilson High,
11M

18:40.3

6:01

12Noah Endres
Saint Albans High,
11M

18:58.1

6:07

13Luke Graham
George Washington High,
12M

19:08.5

6:10

14Nick Selbe
Riverside High,
11M

19:28.0

6:16

15Chase Crosier
Oak Hill High,
9M

19:32.0

6:18

16Josiah Lavender
Saint Albans High,
10M

19:37.1

6:19

17John Payne
Saint Albans High,
12M

19:41.1

6:21

18Ryan Vanbibber
Saint Albans High,
9M

19:42.4

6:21

19Charles Melvin
Riverside High,
12M

19:47.4

6:23

20Harrison Wallace
George Washington High,
10M

19:55.6

6:25

21Thomas Dalporto
Greenbrier East High,
10M

20:00.4

6:27

22Andrew Michael
Saint Albans High,
9M

20:21.2

6:34

23James Wallace
George Washington High,
10M

20:23.9

6:34

24Marc King
Oak Hill High,
10M

20:33.7

6:38

25David Anderson
Greenbrier East High,
10M

20:33.8

6:38

26Braden Stone
Oak Hill High,
11M

20:35.8

6:38

27Matthew Miller
Riverside High,
11M

20:37.9

6:39

28James Jacques
George Washington High,
9M

20:38.3

6:39

29Alexander Franck
South Charleston High,
11M

20:39.2

6:39

30Aiden Beebe
Greenbrier East High,
10M

20:42.9

6:41

31Jaylon Reese
South Charleston High,
10M

20:43.7

6:41

32Caleb Carver
Oak Hill High,
9M

20:45.6

6:41

33Clark Gillispie
George Washington High,
11M

20:46.7

6:42

34Aiden Andrews
Capital High,
11M

20:51.6

6:43

35Zion Hamm
Riverside High,
11M

21:06.4

6:48

36Zion Detko
Greenbrier East High,
9M

21:07.2

6:48

37Jackson Carter
Greenbrier East High,
9M

21:07.3

6:48

38Jackson Morris
George Washington High,
12M

21:07.8

6:49

39Zane Wolfe
Oak Hill High,
12M

21:16.7

6:51

40Oliver Wade
Capital High,
11M

21:18.6

6:52

41Jordan Novotnik
Greenbrier East High,
12M

21:19.3

6:52

42Dakota Arthur
South Charleston High,
12M

21:25.7

6:54

43Ethan Chambers
Riverside High,
11M

21:54.5

7:04

44Ethan Walker
Oak Hill High,
11M

21:58.8

7:05

45Nicholas Seldomridge
Greenbrier East High,
10M

22:05.1

7:07

46Walter Wade
Capital High,
10M

22:12.1

7:09

47Wyatt Johnson
South Charleston High,
11M

22:34.0

7:16

48Danny Diaz
Riverside High,
11M

23:19.5

7:31

49Malachi Atkinson
South Charleston High,
12M

23:24.7

7:33

50Leyton Watts
South Charleston High,
12M

23:30.8

7:35



Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!