33rd Annual Great Greenbrier River Race Entry List

Click on the team name for any individual to see a complete list of team members.
If you see a need to change anything, please Contact Us.

382 currently registered!

First Name Last Name Age Gender Event Team
Seth Burdette 37 M Team Member Triathlon - Male Category Digital Relativity
Lisa Burke 43 F Individual Triathlon
Bob Burton 44 M Team Member Triathlon - COED Category One Champion, Bob, and Steve
KELLI CAIN 57 F Individual Triathlon
Cathy Capps-Amburgey 60 F Individual Triathlon
Heather Carson 48 F Team Member Triathlon - COED Category Freestate Ramblers
Emma Carson 11 F Team Member Triathlon - COED Category Freestate Ramblers
Kellyn Cassell 36 M Team Member Triathlon - Family Category Princesses and the Cassell
McKenna Cassell 9 F Team Member Triathlon - Family Category Princesses and the Cassell
Chloe Cassell 6 F Team Member Triathlon - Family Category Princesses and the Cassell
Chloe Cavender 13 F Team Member Triathlon - COED Category Webb Law
Susan Chappell 65 F Individual Triathlon
John Clark 43 M Individual Triathlon
Jeremy Clark 42 M Individual Triathlon Slippery Slaveys
Nicki Clark 39 F Team Member Triathlon - Family Category Slippery Slaveys
Richard Clay 50 M Team Member Triathlon - Family Category Two Peas in a Pod
Davina Clay 51 F Team Member Triathlon - Family Category Two Peas in a Pod
Phil Cole 36 M Individual Triathlon
Steven Collins 29 M Individual Triathlon
Michael Cooper 51 M Team Member Triathlon - Master (50+) Category Trail Slayers
Lenny Cordell 61 M Individual Triathlon
Andrew Cordell 37 M Individual Triathlon
Jake Cordell 37 M Individual Triathlon
Emily Cornwell 42 F Individual Triathlon
Dennis Cottrill 61 M Individual Triathlon
Bob Cover 61 M Individual Triathlon
Brandon Cox 28 M Individual Triathlon
Courtne Crabtree 42 F Team Member Triathlon - Female Category Ambiguously Speedy Trio
Doug Craigo 64 M Individual Triathlon
Lisa Crosley 47 F Team Member Triathlon - COED Category Blue Ridge Pacemakers
Tom Crosley 47 M Team Member Triathlon - COED Category Blue Ridge Pacemakers
Annie Crow 25 F Team Member Triathlon - Family Category Blue Sulphur Gang
Samantha Dailey 37 F Individual Triathlon
Bo Daniels 45 M Team Member Triathlon - COED Category Ro Bo Frey
Robin Demarchi 55 F Team Member Triathlon - COED Category Ro Bo Frey
Mark Dennis 33 M Team Member Triathlon - COED Category Dennishenko
Coleman Devlin 48 M Individual Triathlon
John DiGiacomo 54 M Team Member Triathlon - Master (50+) Category Losing R marbles together
Tracy DiGiacomo 55 F Team Member Triathlon - Master (50+) Category Losing R marbles together
Laurel Dilley 31 F Team Member Triathlon - Female Category South Branch River Pirates
Lori Dittman 51 F Individual Triathlon
KEITH DOHERTY 46 M Individual Triathlon
PJ Donovan 53 M Individual Triathlon
Andy Downey 39 M Team Member Triathlon - Family Category CryoFix WV
Kristin Downey 39 F Team Member Triathlon - Family Category CryoFix WV
KRISTIN DUNHAM 60 F Individual Triathlon
Ronnie Dunlap 47 M Team Member Triathlon - Family Category TTR
Tonya Dunlap 42 F Team Member Triathlon - Family Category TTR
Carmen Easter 52 F Individual Triathlon
Joshua Edwards 45 M Team Member Triathlon - Male Category The Grove

Our goal is to help our community
by promoting fitness and
raising millions for charity.

Our Featured Races

Sign up for our Newsletter!