Circleville CC invitational MS Boys

Circleville HS - Circleville, OH | September 3, 2022

Finishers

104 Total
104 Male
0 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

MS Boys

Place Name Time Pace
1 Seth Hamm
Dawson-Bryant MS
10:38.2 5:43
2 Noah Flores
Bishop Flaget MS
11:23.2 6:07
3 Jansyn Smith
Bid. River Valley MS
11:24.4 6:08
4 Hudson Wilson
Sheridan MS
6:17.1 2:02
5 Owen Russell
Logan Elm MS
11:33.6 6:13

Overall Female Winners

ALL RESULTS

MS Boys

Place Name Time Pace
1 Seth Hamm
Dawson-Bryant MS
10:38.2 5:43
2 Noah Flores
Bishop Flaget MS
11:23.2 6:07
3 Hudson Wilson
Sheridan MS
6:17.1 2:02
4 Jansyn Smith
Bid. River Valley MS
11:24.4 6:08
5 Owen Russell
Logan Elm MS
11:33.6 6:13
6 Rason Brunck
Hillsboro MS
11:37.2 6:15
7 Ian Putnam
Portsmouth MS
12:01.8 6:28
8 Connor Runkle
Fairfield Union MS - Lanc
12:07.4 6:31
9 Brandon Snider
Sheridan MS
12:14.8 6:35
10 Blake Sweazy
Sheridan MS
6:57.3 2:15
11 Wyatt Putney
WCH Washington MS
12:23.6 6:39
12 Ivan Ealey
McD. Northwest MS
12:30.6 6:43
13 Jack Deboard
Madison Christian MS
12:33.6 6:45
14 Sam Hurff
Bishop Flaget MS
12:35.7 6:46
15 William McCreery
Baltimore Lib Union MS
12:46.4 6:52
16 Seth Johnson
Sheridan MS
12:48.7 6:53
17 Anthony Shoaf
London MS
12:50.5 6:54
18 Reed Click
Portsmouth MS
12:51.0 6:54
19 Logan Lyle
Zane Trace MS
12:51.8 6:54
20 Benjamin Helsel
Sheridan MS
13:04.6 7:01
21 Blake Wamsley
McD. Northwest MS
13:06.5 7:02
22 Braylon Scarbrough
West Union MS
13:08.1 7:03
23 Ian Raines
North Adams MS
13:09.9 7:04
24 Steven Ison
Hillsboro MS
13:14.4 7:07
25 Ryan Boyer
Fairfield Union MS - Lanc
13:15.1 7:07
26 Noah Powell
Zane Trace MS
13:15.5 7:07
27 Ethan Phillips
Fairfield Union MS - Lanc
13:17.4 7:08
28 Channing Wightman
WCH Washington MS
13:17.8 7:08
29 Josh Nye
Berne Union JH
13:18.5 7:09
30 Dawson Cody
Bea. Eastern MS
13:26.6 7:13
31 Johnny Reed
Zane Trace MS
13:28.4 7:14
32 Riley Gallimore
Hillsboro MS
13:30.9 7:15
33 Griffin Brown
West Union MS
13:38.1 7:19
34 Landen Durham
Bea. Eastern MS
13:38.5 7:20
35 Evan Hines
Bea. Eastern MS
13:40.7 7:21
36 Caelan Mars
London MS
13:43.5 7:22
37 Trey Dille
Logan Elm MS
13:43.7 7:22
38 Jaydon Reckers
North Adams MS
13:45.4 7:23
39 Billy Cantrell
McD. Northwest MS
13:51.4 7:26
40 Isaiah Fuhr
Rock Hill MS
13:54.9 7:28
41 Henry Byrd
Bishop Flaget MS
13:56.6 7:29
42 Reece Chaney
Baltimore Lib Union MS
13:56.7 7:29
43 Reid Minor
Westfall MS
13:59.6 7:31
44 Grant Shepard
Hillsboro MS
14:02.9 7:33
45 Caleb Atkinson
WCH Washington MS
14:03.2 7:33
46 Jakab Thompson
West Union MS
14:05.7 7:34
47 Zack Speas
Logan Elm MS
14:11.1 7:37
48 Colton Arnett
Manchester JH
14:11.3 7:37
49 Alex Read
Hillsboro MS
14:12.2 7:38
50 Ethan Manson
Logan Elm MS
14:16.0 7:40
51 Mark Wilson
Logan Elm MS
14:16.4 7:40
52 Gavin Rowe
West Union MS
14:18.7 7:41
53 Sutton Behmer
Bishop Flaget MS
14:21.3 7:42
54 Storm Jennings
Bea. Eastern MS
14:24.0 7:44
55 Anthony Barnecut
Fairfield Union MS - Lanc
14:25.5 7:45
56 Landyn Tice
Gran. Chr. Acad. MS
14:30.9 7:48
57 Cayden Dossenbach
WCH Washington MS
14:32.2 7:48
58 Carson Davis
North Adams MS
14:32.3 7:48
59 Ethan Steiner
Circleville MS
14:36.3 7:51
60 Grant McCoy
London MS
14:37.2 7:51
61 Ethan Miteff
WCH Washington MS
14:39.1 7:52
62 Ziek Newton
North Adams MS
14:39.8 7:52
63 Aiden Thomas
Hillsboro MS
14:40.0 7:53
64 Deacon Wilson
Sheridan MS
14:45.2 7:55
65 Draise Johnson
Circleville MS
14:46.9 7:56
66 Maddox Martin
North Adams MS
14:47.5 7:57
67 William Woodruff
Sheridan MS
14:47.6 7:57
68 Yohan Abreu
Chillicothe MS
14:52.7 7:59
69 Lucas Vanzuiden
Gr. City Chr. MS
14:55.5 8:01
70 Bryson Stevens
Rock Hill MS
14:58.4 8:02
71 Micah Fisher
Baltimore Lib Union MS
15:05.2 8:06
72 Aaden Jagers
Bid. River Valley MS
15:08.6 8:08
73 Hayden Kingrey
Dawson-Bryant MS
15:08.9 8:08
74 Blake Louden
Bid. River Valley MS
15:15.2 8:11
75 Ethan Fleming
Hillsboro MS
15:19.2 8:14
76 Andrew Daley
West Union MS
15:27.2 8:18
77 Silas Kohler
Baltimore Lib Union MS
15:31.1 8:20
78 Levi Hendershot
Baltimore Lib Union MS
15:31.3 8:20
79 Jackson Hickey
North Adams MS
15:35.5 8:22
80 William Gonzalez
Baltimore Lib Union MS
15:38.5 8:24
81 David Valencia
Fairfield Union MS - Lanc
15:38.9 8:24
82 Connor Kingrey
Dawson-Bryant MS
15:39.0 8:24
83 Payton Seevers
Circleville MS
15:52.9 8:32
84 Gavin Cooper
McD. Northwest MS
15:53.3 8:32
85 Aidan Shimp
Madison Christian MS
16:05.9 8:39
86 Jack Peters
London MS
16:10.0 8:41
87 Braydyn Palmer
Manchester JH
16:11.3 8:42
88 Gabriel Roush
WCH Washington MS
16:25.2 8:49
89 Collin Orr
Baltimore Lib Union MS
16:31.5 8:52
90 Max Millard
Bishop Flaget MS
16:33.6 8:53
91 William Huggins
Chillicothe MS
16:47.9 9:01
92 Bryce Young
Manchester JH
16:55.2 9:05
93 Parker Wamsley
McD. Northwest MS
17:00.6 9:08
94 Jayden Wells
Hillsboro MS
17:04.4 9:10
95 Samuel Verhoff
Gran. Chr. Acad. MS
17:05.4 9:11
96 Chase Kingrey
McD. Northwest MS
17:43.7 9:31
97 Carson Inman
Manchester JH
18:07.6 9:44
98 Aiden Lykins
Bea. Eastern MS
18:08.0 9:44
99 Jacob Nelson
Logan Elm MS
18:16.5 9:49
100 Kenton Butt
Manchester JH
18:56.2 10:10
101 Colton Swincher
Circleville MS
19:44.8 10:36
102 Logan Soto
Sheridan MS
23:03.3 12:23
103 Zaccaues Brobeck
WCH Washington MS
23:51.9 12:49
104 Mason Kulp
London MS
26:25.4 14:11

MALE RESULTS

MS Boys

Place Name Time Pace
1 Seth Hamm
Dawson-Bryant MS
10:38.2 5:43
2 Noah Flores
Bishop Flaget MS
11:23.2 6:07
3 Hudson Wilson
Sheridan MS
6:17.1 2:02
4 Jansyn Smith
Bid. River Valley MS
11:24.4 6:08
5 Owen Russell
Logan Elm MS
11:33.6 6:13
6 Rason Brunck
Hillsboro MS
11:37.2 6:15
7 Ian Putnam
Portsmouth MS
12:01.8 6:28
8 Connor Runkle
Fairfield Union MS - Lanc
12:07.4 6:31
9 Brandon Snider
Sheridan MS
12:14.8 6:35
10 Blake Sweazy
Sheridan MS
6:57.3 2:15
11 Wyatt Putney
WCH Washington MS
12:23.6 6:39
12 Ivan Ealey
McD. Northwest MS
12:30.6 6:43
13 Jack Deboard
Madison Christian MS
12:33.6 6:45
14 Sam Hurff
Bishop Flaget MS
12:35.7 6:46
15 William McCreery
Baltimore Lib Union MS
12:46.4 6:52
16 Seth Johnson
Sheridan MS
12:48.7 6:53
17 Anthony Shoaf
London MS
12:50.5 6:54
18 Reed Click
Portsmouth MS
12:51.0 6:54
19 Logan Lyle
Zane Trace MS
12:51.8 6:54
20 Benjamin Helsel
Sheridan MS
13:04.6 7:01
21 Blake Wamsley
McD. Northwest MS
13:06.5 7:02
22 Braylon Scarbrough
West Union MS
13:08.1 7:03
23 Ian Raines
North Adams MS
13:09.9 7:04
24 Steven Ison
Hillsboro MS
13:14.4 7:07
25 Ryan Boyer
Fairfield Union MS - Lanc
13:15.1 7:07
26 Noah Powell
Zane Trace MS
13:15.5 7:07
27 Ethan Phillips
Fairfield Union MS - Lanc
13:17.4 7:08
28 Channing Wightman
WCH Washington MS
13:17.8 7:08
29 Josh Nye
Berne Union JH
13:18.5 7:09
30 Dawson Cody
Bea. Eastern MS
13:26.6 7:13
31 Johnny Reed
Zane Trace MS
13:28.4 7:14
32 Riley Gallimore
Hillsboro MS
13:30.9 7:15
33 Griffin Brown
West Union MS
13:38.1 7:19
34 Landen Durham
Bea. Eastern MS
13:38.5 7:20
35 Evan Hines
Bea. Eastern MS
13:40.7 7:21
36 Caelan Mars
London MS
13:43.5 7:22
37 Trey Dille
Logan Elm MS
13:43.7 7:22
38 Jaydon Reckers
North Adams MS
13:45.4 7:23
39 Billy Cantrell
McD. Northwest MS
13:51.4 7:26
40 Isaiah Fuhr
Rock Hill MS
13:54.9 7:28
41 Henry Byrd
Bishop Flaget MS
13:56.6 7:29
42 Reece Chaney
Baltimore Lib Union MS
13:56.7 7:29
43 Reid Minor
Westfall MS
13:59.6 7:31
44 Grant Shepard
Hillsboro MS
14:02.9 7:33
45 Caleb Atkinson
WCH Washington MS
14:03.2 7:33
46 Jakab Thompson
West Union MS
14:05.7 7:34
47 Zack Speas
Logan Elm MS
14:11.1 7:37
48 Colton Arnett
Manchester JH
14:11.3 7:37
49 Alex Read
Hillsboro MS
14:12.2 7:38
50 Ethan Manson
Logan Elm MS
14:16.0 7:40
51 Mark Wilson
Logan Elm MS
14:16.4 7:40
52 Gavin Rowe
West Union MS
14:18.7 7:41
53 Sutton Behmer
Bishop Flaget MS
14:21.3 7:42
54 Storm Jennings
Bea. Eastern MS
14:24.0 7:44
55 Anthony Barnecut
Fairfield Union MS - Lanc
14:25.5 7:45
56 Landyn Tice
Gran. Chr. Acad. MS
14:30.9 7:48
57 Cayden Dossenbach
WCH Washington MS
14:32.2 7:48
58 Carson Davis
North Adams MS
14:32.3 7:48
59 Ethan Steiner
Circleville MS
14:36.3 7:51
60 Grant McCoy
London MS
14:37.2 7:51
61 Ethan Miteff
WCH Washington MS
14:39.1 7:52
62 Ziek Newton
North Adams MS
14:39.8 7:52
63 Aiden Thomas
Hillsboro MS
14:40.0 7:53
64 Deacon Wilson
Sheridan MS
14:45.2 7:55
65 Draise Johnson
Circleville MS
14:46.9 7:56
66 Maddox Martin
North Adams MS
14:47.5 7:57
67 William Woodruff
Sheridan MS
14:47.6 7:57
68 Yohan Abreu
Chillicothe MS
14:52.7 7:59
69 Lucas Vanzuiden
Gr. City Chr. MS
14:55.5 8:01
70 Bryson Stevens
Rock Hill MS
14:58.4 8:02
71 Micah Fisher
Baltimore Lib Union MS
15:05.2 8:06
72 Aaden Jagers
Bid. River Valley MS
15:08.6 8:08
73 Hayden Kingrey
Dawson-Bryant MS
15:08.9 8:08
74 Blake Louden
Bid. River Valley MS
15:15.2 8:11
75 Ethan Fleming
Hillsboro MS
15:19.2 8:14
76 Andrew Daley
West Union MS
15:27.2 8:18
77 Silas Kohler
Baltimore Lib Union MS
15:31.1 8:20
78 Levi Hendershot
Baltimore Lib Union MS
15:31.3 8:20
79 Jackson Hickey
North Adams MS
15:35.5 8:22
80 William Gonzalez
Baltimore Lib Union MS
15:38.5 8:24
81 David Valencia
Fairfield Union MS - Lanc
15:38.9 8:24
82 Connor Kingrey
Dawson-Bryant MS
15:39.0 8:24
83 Payton Seevers
Circleville MS
15:52.9 8:32
84 Gavin Cooper
McD. Northwest MS
15:53.3 8:32
85 Aidan Shimp
Madison Christian MS
16:05.9 8:39
86 Jack Peters
London MS
16:10.0 8:41
87 Braydyn Palmer
Manchester JH
16:11.3 8:42
88 Gabriel Roush
WCH Washington MS
16:25.2 8:49
89 Collin Orr
Baltimore Lib Union MS
16:31.5 8:52
90 Max Millard
Bishop Flaget MS
16:33.6 8:53
91 William Huggins
Chillicothe MS
16:47.9 9:01
92 Bryce Young
Manchester JH
16:55.2 9:05
93 Parker Wamsley
McD. Northwest MS
17:00.6 9:08
94 Jayden Wells
Hillsboro MS
17:04.4 9:10
95 Samuel Verhoff
Gran. Chr. Acad. MS
17:05.4 9:11
96 Chase Kingrey
McD. Northwest MS
17:43.7 9:31
97 Carson Inman
Manchester JH
18:07.6 9:44
98 Aiden Lykins
Bea. Eastern MS
18:08.0 9:44
99 Jacob Nelson
Logan Elm MS
18:16.5 9:49
100 Kenton Butt
Manchester JH
18:56.2 10:10
101 Colton Swincher
Circleville MS
19:44.8 10:36
102 Logan Soto
Sheridan MS
23:03.3 12:23
103 Zaccaues Brobeck
WCH Washington MS
23:51.9 12:49
104 Mason Kulp
London MS
26:25.4 14:11

FEMALE RESULTS

SPONSORS