Splash & Run - Water Run 5k for Developmental Disabilities

Dawson Bryant High School - Coal Grove, OH | August 10, 2019

Finishers

41 Total
10 Male
31 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

Place Name Time Pace
1 Noah Wood 18:49.8 6:04
2 Charles May 22:08.4 7:08
3 Joshua Hunt 26:12.4 8:27
4 Xander Lemaster 26:21.7 8:30
5 Drew Mains 27:29.7 8:51

Overall Female Winners

Place Name Time Pace
1 Sydnee Hall 25:02.2 8:04
2 Nancy Miller 25:46.0 8:18
3 Leah Wheeler 28:26.5 9:10
4 Julie Crum 28:26.7 9:10
5 Stephanie Hale 29:10.6 9:24

ALL RESULTS

Place Name Time Pace
1 Noah Wood 18:49.8 6:04
2 Charles May 22:08.4 7:08
3 Sydnee Hall 25:02.2 8:04
4 Nancy Miller 25:46.0 8:18
5 Joshua Hunt 26:12.4 8:27
6 Xander Lemaster 26:21.7 8:30
7 Drew Mains 27:29.7 8:51
8 Brad Markins 28:10.0 9:04
9 Leah Wheeler 28:26.5 9:10
10 Julie Crum 28:26.7 9:10
11 Stephanie Hale 29:10.6 9:24
12 Ashley Hall 29:48.6 9:36
13 Scarlett Whitley 29:55.2 9:38
14 Lexi McKnight 31:41.2 10:12
15 Jameson McKnight 31:42.1 10:13
16 Jeffrey Parnell 32:02.7 10:19
17 Leah Branch 32:06.1 10:20
18 Robin Parnell 32:50.0 10:35
19 Violet Brown 33:08.6 10:41
20 Tiffani Christian 33:16.0 10:43
21 Leslie Walker 34:08.9 11:00
22 Ashley Floyd-Hall 34:17.2 11:03
23 Jeff Floyd 35:27.1 11:25
24 Linda Jenkins 36:58.5 11:55
25 Anna Darby 39:09.1 12:37
26 Mikayla Daniels 39:22.3 12:41
27 Taylor Sells 39:45.0 12:48
28 Destiny Dawson 40:19.0 12:59
29 Amy Brown 42:05.9 13:33
30 Julie Monroe 45:31.2 14:40
31 Jim Payne 48:30.4 15:37
32 Tina Craft 48:30.4 15:37
33 Christy Spears 49:40.1 16:00
34 Nicole Doolin 50:35.6 16:18
35 Shanna Hunt 52:41.7 16:58
36 Lori Damron 57:50.3 18:37
37 Madison Damron 57:53.8 18:39
38 Morgan McGuire 57:57.7 18:40
39 Isabella Parsons 58:22.2 18:48
40 Tara Parsons 58:26.5 18:49
41 Paula Carpenter 58:26.5 18:49

MALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Noah Wood 18:49.8 6:04
2 Charles May 22:08.4 7:08
3 Joshua Hunt 26:12.4 8:27
4 Xander Lemaster 26:21.7 8:30
5 Drew Mains 27:29.7 8:51
6 Brad Markins 28:10.0 9:04
7 Jameson McKnight 31:42.1 10:13
8 Jeffrey Parnell 32:02.7 10:19
9 Jeff Floyd 35:27.1 11:25
10 Jim Payne 48:30.4 15:37

FEMALE RESULTS

Place Name Time Pace
1 Sydnee Hall 25:02.2 8:04
2 Nancy Miller 25:46.0 8:18
3 Leah Wheeler 28:26.5 9:10
4 Julie Crum 28:26.7 9:10
5 Stephanie Hale 29:10.6 9:24
6 Ashley Hall 29:48.6 9:36
7 Scarlett Whitley 29:55.2 9:38
8 Lexi McKnight 31:41.2 10:12
9 Leah Branch 32:06.1 10:20
10 Robin Parnell 32:50.0 10:35
11 Violet Brown 33:08.6 10:41
12 Tiffani Christian 33:16.0 10:43
13 Leslie Walker 34:08.9 11:00
14 Ashley Floyd-Hall 34:17.2 11:03
15 Linda Jenkins 36:58.5 11:55
16 Anna Darby 39:09.1 12:37
17 Mikayla Daniels 39:22.3 12:41
18 Taylor Sells 39:45.0 12:48
19 Destiny Dawson 40:19.0 12:59
20 Amy Brown 42:05.9 13:33
21 Julie Monroe 45:31.2 14:40
22 Tina Craft 48:30.4 15:37
23 Christy Spears 49:40.1 16:00
24 Nicole Doolin 50:35.6 16:18
25 Shanna Hunt 52:41.7 16:58
26 Lori Damron 57:50.3 18:37
27 Madison Damron 57:53.8 18:39
28 Morgan McGuire 57:57.7 18:40
29 Isabella Parsons 58:22.2 18:48
30 Tara Parsons 58:26.5 18:49
31 Paula Carpenter 58:26.5 18:49

SPONSORS