Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

West Union High School - West Union, OH | September 20, 2022

Finishers

66 Total
30 Male
36 Female

Leaderboard

Overall Male Winners

Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

Place Name Time Pace
1 Beckett Garrison
North Adams
6:33.0 4:06
2 Henry Baker
Manchester
6:44.7 4:13
3 Ayven Lockhart
Manchester
6:46.7 4:15
4 Kamden Wikoff
West Union
6:48.0 4:15
5 Kaden Edinfield
North Adams
7:15.5 4:33

Overall Female Winners

Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

Place Name Time Pace
1 Macey Lejzerowicz
Manchester
7:12.3 4:31
2 Lydia Cracraft
Manchester
7:15.9 4:33
3 Jacey Jones
Manchester
7:34.5 4:45
4 Dayla Vogler
Peebles MS
7:40.8 4:48
5 Gabrielle Wikoff
West Union
7:41.9 4:49

ALL RESULTS

Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

Place Name Time Pace
1 Beckett Garrison
North Adams
6:33.0 4:06
2 Henry Baker
Manchester
6:44.7 4:13
3 Ayven Lockhart
Manchester
6:46.7 4:15
4 Kamden Wikoff
West Union
6:48.0 4:15
5 Macey Lejzerowicz
Manchester
7:12.3 4:31
6 Kaden Edinfield
North Adams
7:15.5 4:33
7 Lydia Cracraft
Manchester
7:15.9 4:33
8 Jensen Crabtree
Manchester
7:28.7 4:41
9 Banner Tolle
Peebles MS
7:33.4 4:44
10 Jacey Jones
Manchester
7:34.5 4:45
11 Kayson Hoop
North Adams
7:38.0 4:47
12 Robert King
Manchester
7:39.8 4:48
13 Dayla Vogler
Peebles MS
7:40.8 4:48
14 Gabrielle Wikoff
West Union
7:41.9 4:49
15 Jack Armstrong
West Union
7:53.6 4:56
16 Gage Gruber
Manchester
7:57.1 4:59
17 Tucker Smith
Manchester
7:59.7 5:00
18 Landri Cochran
Manchester
8:10.2 5:07
19 Alayna Lee
Manchester
8:15.1 5:10
20 Cohen Darnell
Manchester
8:24.2 5:16
21 Avery Lahmers
North Adams
8:24.7 5:16
22 Chloe Tolle
Peebles MS
8:39.3 5:25
23 Wyatt Caldwell
West Union
8:40.7 5:26
24 Colton Meade
West Union
8:43.1 5:27
25 Aralyn Emerson
North Adams
8:50.9 5:32
26 Cullen Copas
North Adams
8:58.8 5:37
27 Braxton McKenzie
North Adams
8:59.6 5:38
28 Paislee Powell
North Adams
9:02.4 5:39
29 Colton Crawford
North Adams
9:03.6 5:40
30 Adelyn Hoop
West Union
9:08.2 5:43
31 Arabella Kirker
West Union
9:11.5 5:45
32 Isabella Stevensen
West Union
9:12.6 5:46
33 Bexleigh Spires
Manchester
9:22.0 5:52
34 Adalyn Hughes
Manchester
9:27.9 5:55
35 Lucy Meade
North Adams
9:33.9 5:59
36 Averee Cox
North Adams
9:47.2 6:07
37 Kyndal Bowling
North Adams
9:51.8 6:10
38 Natalynne Shiveley
North Adams
9:54.0 6:12
39 Eli Chanty
West Union
10:03.7 6:18
40 Lexie Cantrell
West Union
10:13.4 6:24
41 Granger Rhonemus
West Union
10:17.7 6:27
42 Layla Martin
North Adams
10:31.1 6:35
43 Aiden Emerson
North Adams
10:31.2 6:35
44 Raylin Boling
North Adams
10:39.0 6:40
45 Chloee Cox
North Adams
10:43.0 6:42
46 Trevor Shiveley
North Adams
10:51.6 6:48
47 Cooper Reid
North Adams
10:55.4 6:50
48 Phillip Lejzerowicz
Manchester
11:02.0 6:54
49 Kylie McIntyre
North Adams
11:09.9 6:59
50 Kylee Parker
Manchester
11:10.1 6:59
51 Lindsay Grooms
Manchester
11:13.1 7:01
52 Brilina Vanhoose
Manchester
11:14.8 7:02
53 Lance Martin
North Adams
11:28.0 7:10
54 Savannah Lee
Manchester
11:35.9 7:15
55 Adelyn Grooms
West Union
11:37.4 7:16
56 Collier Carroll
Peebles MS
11:50.9 7:25
57 Thatcher Shiveley
North Adams
11:57.6 7:29
58 Ezra Sietz
West Union
12:35.7 7:53
59 Baylee Brewer
West Union
12:35.7 7:53
60 Adalyn Whitley
Manchester
13:00.6 8:08
61 Eli Alexander
Manchester
13:05.4 8:11
62 Bruna Grassman
Manchester
13:43.6 8:35
63 Kyra Fox
Manchester
14:01.7 8:47
64 Keaton Edmisten
West Union
14:04.7 8:48
65 Ariana Riley
West Union
14:12.8 8:53
66 Brilian Vanhoose
Manchester
14:19.9 8:58

MALE RESULTS

Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

Place Name Time Pace
1 Beckett Garrison
North Adams
6:33.0 4:06
2 Henry Baker
Manchester
6:44.7 4:13
3 Ayven Lockhart
Manchester
6:46.7 4:15
4 Kamden Wikoff
West Union
6:48.0 4:15
5 Kaden Edinfield
North Adams
7:15.5 4:33
6 Jensen Crabtree
Manchester
7:28.7 4:41
7 Banner Tolle
Peebles MS
7:33.4 4:44
8 Kayson Hoop
North Adams
7:38.0 4:47
9 Robert King
Manchester
7:39.8 4:48
10 Jack Armstrong
West Union
7:53.6 4:56
11 Gage Gruber
Manchester
7:57.1 4:59
12 Tucker Smith
Manchester
7:59.7 5:00
13 Cohen Darnell
Manchester
8:24.2 5:16
14 Wyatt Caldwell
West Union
8:40.7 5:26
15 Colton Meade
West Union
8:43.1 5:27
16 Cullen Copas
North Adams
8:58.8 5:37
17 Braxton McKenzie
North Adams
8:59.6 5:38
18 Colton Crawford
North Adams
9:03.6 5:40
19 Eli Chanty
West Union
10:03.7 6:18
20 Granger Rhonemus
West Union
10:17.7 6:27
21 Aiden Emerson
North Adams
10:31.2 6:35
22 Trevor Shiveley
North Adams
10:51.6 6:48
23 Cooper Reid
North Adams
10:55.4 6:50
24 Phillip Lejzerowicz
Manchester
11:02.0 6:54
25 Lance Martin
North Adams
11:28.0 7:10
26 Collier Carroll
Peebles MS
11:50.9 7:25
27 Thatcher Shiveley
North Adams
11:57.6 7:29
28 Eli Alexander
Manchester
13:05.4 8:11
29 Keaton Edmisten
West Union
14:04.7 8:48
30 Brilian Vanhoose
Manchester
14:19.9 8:58

FEMALE RESULTS

Adams Co. XC Inv - Elementary (4th Grade and Under)

Place Name Time Pace
1 Macey Lejzerowicz
Manchester
7:12.3 4:31
2 Lydia Cracraft
Manchester
7:15.9 4:33
3 Jacey Jones
Manchester
7:34.5 4:45
4 Dayla Vogler
Peebles MS
7:40.8 4:48
5 Gabrielle Wikoff
West Union
7:41.9 4:49
6 Landri Cochran
Manchester
8:10.2 5:07
7 Alayna Lee
Manchester
8:15.1 5:10
8 Avery Lahmers
North Adams
8:24.7 5:16
9 Chloe Tolle
Peebles MS
8:39.3 5:25
10 Aralyn Emerson
North Adams
8:50.9 5:32
11 Paislee Powell
North Adams
9:02.4 5:39
12 Adelyn Hoop
West Union
9:08.2 5:43
13 Arabella Kirker
West Union
9:11.5 5:45
14 Isabella Stevensen
West Union
9:12.6 5:46
15 Bexleigh Spires
Manchester
9:22.0 5:52
16 Adalyn Hughes
Manchester
9:27.9 5:55
17 Lucy Meade
North Adams
9:33.9 5:59
18 Averee Cox
North Adams
9:47.2 6:07
19 Kyndal Bowling
North Adams
9:51.8 6:10
20 Natalynne Shiveley
North Adams
9:54.0 6:12
21 Lexie Cantrell
West Union
10:13.4 6:24
22 Layla Martin
North Adams
10:31.1 6:35
23 Raylin Boling
North Adams
10:39.0 6:40
24 Chloee Cox
North Adams
10:43.0 6:42
25 Kylie McIntyre
North Adams
11:09.9 6:59
26 Kylee Parker
Manchester
11:10.1 6:59
27 Lindsay Grooms
Manchester
11:13.1 7:01
28 Brilina Vanhoose
Manchester
11:14.8 7:02
29 Savannah Lee
Manchester
11:35.9 7:15
30 Adelyn Grooms
West Union
11:37.4 7:16
31 Ezra Sietz
West Union
12:35.7 7:53
32 Baylee Brewer
West Union
12:35.7 7:53
33 Adalyn Whitley
Manchester
13:00.6 8:08
34 Bruna Grassman
Manchester
13:43.6 8:35
35 Kyra Fox
Manchester
14:01.7 8:47
36 Ariana Riley
West Union
14:12.8 8:53

SPONSORS